ترخینه خمین

محصولات ارگانیک روستای فرنق خمین

عکس ارسالی از کاربر.ترخینه از ترکیب بلغور گندم و جو در دوغ به دست می آید. بدین صورت که بلغور را به مدت چند ساعت با دوغ می پزند. بعد از پختن این ترکیب خمیری به دست می آید که آن را به صورت گلوله در آورده و در زیر آفتاب خشک می کنند. تکه های خشک ترخینه را می توان با افزودن حبوبات و سبزی های معطر به صورت آش ترخینه آماده کرد. آش ترخینه بیشتر در فصل زمستان مورد استفاده است.
طرز تهیه قرص ترخینه را که از ۲ ساعت قبل خیس داده ایم به همراه حبوبات و ۱ لیتر آب روی حرارت می گذاریم تا بپزند. سپس سبزی را به آن اضافه می کنیم. پیاز خرد شده و سیر خرد شده را که جداگانه سرخ کرده ایم به همراه ادویه، فلفل و زردچوبه به آش اضافه می کنیم. می گذاریم تا آش خوب جا بیفتد. بعد آن را در ظرفی کشیده و برای تزیین آن از پیاز داغ، سیرداغ و نعناع داغ استفاده می کنیم.
طرز تهیه ترخینه دوغ بلغور گندم یا جو را شسته و به مدت ۶ ساعت خیس می کنیم، سپس آن را داخل دوغ که ۴ برابر بلغور است می ریزیم و می گذاریم بپزد. در ساعات پایانی پخت مقداری زردچوبه، فلفل، پونه و زعفران به آن اضافه می کنیم و وقتی مواد به صورت خمیر درآمد شعله را خاموش می کنیم و می گذاریم خنک شود. سپس آن را به شکل گلوله درآورده و روی سینی می چینیم و در جای خشک قرار می دهیم تا خشک شود.

 

ترخینه خمین

 

منبع: https://www.instagram.com/khomein__tourism/

ترخینه دارای طبع سرد است.

 

یک دیدگاه برای ترخینه خمین

  1. حمیده گفت:

    سلام میخوام مقداری مثلا یک کیلو یا دو کیلو ازین ترخینه های محلیتون بخرم هیچ راه ارتباطی نیست که باهاتون تماس بگیرم؟و ازز طریق پست برام ارسال کنید خریدم لطفا پیامم رو تائید نکنید و در سایت نذارید.در صورتی که ازینا برای فروش دارید برام توی تلگرام پیام بفرستید ممنون ایدی تلگرام من : iranbanoo11

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *