حاج محمد قطبی -خمین

photo_2016-09-28_15-19-39

حاج محمد قطبی، خادم فرهنگ خمین درگذشت، وی از دبیران قدیمی خمین بود و در دهه ۴۰ مدتی نیز ریاست اداره فرهنگ خمین را بر عهده داشت. فقدان او را به بازماندگان تسلیت می گوییم.

 

یادی از زنده یاد حاج محمد قطبی

?جناب دکتر مرادی نیا
با درود و سلام ، روانشاد مرحوم حاج محمد قطبی از مفاخر فرهنگ ولایتمان خمین بودند ، اینجانب یکی از شاگردان ایشان بودم ، مصدق حضور مبارکشان ،قدردان زحمات ، درستکاری و مسوولیت ایشان هستم . خداوند جان و خرد روان ایشان را شاد کند .
سال ۴۶ -۴۷ به علت افزایش دانش آموزان دبیرستانی، یک دبیرستان دیگر در محله رازی افتتاح شد به نام دبیرستان دکتر هدایتی که وزیر وقت فرهنگ بودند ، مرحوم قطبی به عنوان رئیس دبیرستان تازه تاسیس دکتر هدایتی انتخاب شدند و اینجانب و جمعی از دوستان اولین محصلان آنجا بودیم ، من خرداد ۴۷ دبیرستان را تمام کردم و از خمین رفتم . تا آنجا که حافظه من یاری می کند ریاست فرهنگ خمین توسط مرحوم حاج محمد قطبی بعد از این تاریخ بود

?با احترام -احمد سهرابی

 

تدریس با چاشنی قرآن و شعر حافظ

معلم بود و عاشق درس ، آرام و شمرده صحبت می کرد و برای شنیدن باید دقت می کردی .چاشنی حرفهاش همیشه آیه ای از قران ، شعری از حافظ یا سعدی … بود .هر چند گاه ، نگات می کرد تا مطمئن شود گوش می دهی . آخر هم با صدای بلندتر ولبخندی نصیحت را تمام می کرد .مرد خدا بود و قرآن ونماز . با دلی پاک قرآن می خواند و تفسیر می کرد.
حاج محمد قطبی بر گردن بسیاری از هم نسل های من حق داشت ، روحش شاد…

? دکتر قهرمانی

 

باز هم به یاد روانشاد حاج محمد قطبی

?کوچه باصفا می شد زمانی که قدمهای آن معلم متدین و خداشناس خاک آن رانوازش می کرد ؛ مرحوم قطبی که هم حق استادی وهم حق همسایگی بر این حقیر داشتند. روحش شاد …ازخداوند برای ایشان آمرزش و برای بازماندگان صبر آرزو دارم..
? نوروزعلی غفاری زاده (دبیر بازنشسته مدارس خمین)

 

منبع: https://telegram.me/khomeynhistory

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *